2013

2013. gada 18. maijā aizritēja viens no nozīmīgākajiem masu futbola gada notikumiem -Futbola diena 2013. Šogad Latvijas Futbola federācija (LFF) Futbola dienas ietvaros organizēja centrālo pasākumu Rīgas centrā izveidojot īpašu futbola kvartālu, kurā tika apvienotas četras sporta celtnes – Skonto stadions, Rīgas 49. vidusskolas sporta komplekss, Rīgas Hanzas vidusskolas futbola laukums, Olimpiskais Sporta centrs. 

Futbola kvartāla ietvaros apmeklētājiem bija iespēja apmeklēt teorētiskos un praktiskos seminārus, baudīt dažādu mākslinieku un deju kolektīvu priekšnesumus, pārbaudīt savas prasmes un iemaņas futbola meistarības konkursos, apmeklēt izstādi Futbols Expo 2013, bērnu pilsētiņu, un daudzas citas ar futbolu un ne tikai saistītas aktivitātes. Kopējais Futbola kvartāla apmeklētāju skaits sastādīja aptuveni 3500 tūkstoši cilvēku.

Par Futbola dienas vēstnešiem aizvadītajos prezentācijas pasākumos Rīgas lielākajos tirdzniecības centros kļuva tādas leģendāras Latvijas futbola personības kā Marians Pahars, Igors Stepanovs, Mihails Zemļinskis, Oļegs Blagonadeždins, Arturs Zakreševskis, Andrejs Rubīns.

Katrā no Futbola kvartāla sporta būvēm apmeklētājus sagaidīja ar savu aktivitāšu programmu. Rīgas 49. vidusskolas sporta kompleksā un Olimpiskajā Sporta centrā notika Futbola festivāls „Daugavas upes labais krasts pret kreiso” ar aizraujošām futbola spēlēm starp Latvijas bērnu un Jauniešu futbola klubiem no visas Latvijas. Kopumā festivālā tika pārstāvētas komandas no 22 dažādām futbola organizācijām no visas Latvijas. Šogad šāda veida sacensības notika pirmo gadu un kopvērtējumā uzvaru svinēja kreisā krasta komandas.

Hanzas vidusskolas laukumā sadarbībā ar Futbola Turnīru asociāciju tika aizvadīts Amatieru futbola maratons ar Rīgas amatieru komandu piedalīšanos. Sacensības norisinājās pēc interesantas izspēles sistēmas un tajā varēja startēt tikai komandas ar adidas nokomplektētiem formas tērpiem. Par pirmā amatieru futbola maratons uzvarētājiem tika kronēti Rīgas pašvaldības policijas spēlētāji, kas tikai ar soda sitienu palīdzību izrādījās pārāki par „LAS” komandu, kura futbola maratonu noslēdza ar identisku rezultātu.

Futbola diena noslēdzās ar lielisku futbola izrādi starp divām Kurzemes labākajām komandās SK „Liepājas metalurgs – ‘’FK Ventspils”, kas savā starpā noskaidroja 2013. gada Latvijas Kausa ieguvēju.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu pasākuma norisi Futbola dienas ietvaros tika iesaistīti 70 brīvprātīgo cilvēku komanda, kas nodrošināja dažādu objektu funkcionalitāti, sekoja drošībai, rūpējās par viesu labsajūtu.

 

100 / 100%

UEFA Futbola nedēļa 2017 #BeActiveLatvia - 23.–30. septembrisEiropas sporta nedēļa 2017 #BeActiveLatvia - 23.-30. septembris